HİKAYEMİZ

Bir İstanbul markası olan MEMO SUNGLASSES‘ın çıkış noktası dört mevsimi ayrı yaşadığımız güzel Istanbul’umuzun her daim değişen renkleri…

İçeride şeffaf, güneş ışığında renk değiştiren MEMOmatic (TM) lensleriyle dünyada bir ilki gerçekleştiren MEMO güneş gözlükler, Selin Olmsted tarafından dikdörtgen olarak tasarlandı. El yapımı çerçevelerimizin çoğu 14 ayar altın kaplama olarak Istanbul’da üretildi.

MEMO güneş gözlüklerinin lensleri, yansımayı önleyen antirefle filtreli ve UV korumasına sahip. Şeffaf haliyle bilgisayarda çalışırken ya da TV seyrederken güvenle kullanabileceğiniz MEMOmatic lensli gözlüklerimiz ise güneşte pembe, mor, mavi ve yeşil renge dönerek, çok kısa sürede Kategori 2 güneş gözlükleri haline geliyorlar.

Gözlüklerimizin ilham kaynağı, Türkiye’nin ilk gözlükçülerinden Mehmet San “Geriye baktığımda, bir gözlükçü olarak size dünyayı daha iyi gösterebilmeye çalıştığım 60 yıllık kariyerimin her gününden büyük keyif aldım. Şimdi hatıralarımızı renklendirme zamanı. Dilerim MEMO güneş gözlükleriniz size güzel şeyler gösterir ve yürekten affedip, sevip, görmenize yardımcı olur.” diyor.

Biz de MEMO SUNGLASSES olarak, buna gönülden katılıyoruz…