S.S.S

Türkiye’de hangi satış noktalarında ürünlerinizi bulabiliriz?

Türkiye’de sadece İstanbul Karaköy Fransız Geçidi’nde bulunan Fashion At Eye gözlük butiğinde satmaktayız.

Ürünleriniz kaç sene garantili ve iade/değişim oluyor mu?

MEMO gözlüklerimiz, iki sene garantili ve Garanti Belgesi ile teslim ediyoruz. Kullanılmadığı takdirde, kargo ücreti dahilinde iade/değişim yapıyoruz.

Garanti hangi konuları kapsıyor, hangi konuları kapsamıyor?

Çerçevenin kaplamasının atması lens renginin değişmesi, lens kaplamasının bozulması, çerçeve burun ve sap silikonlarının kopması ya da kırılması.

Garanti kapsamayan konular; lens çizilmesi, lens kırılması, gözlüğün düşürülmesi, kazaya uğraması gibi durumlarda oluşabilecek kişisel hasarlar, gözlüğün başa takılması sonucu oluşabilecek hasarlar, gözlüğün torpido üzeri gibi direkt güneş ışığına maruz bırakılması sonucu lens bozulması, güneş gözlüğü lensinin yoğun olarak parfüm ya da güneş yağına maruz kalması, gözlük çerçevesinin çizilmesi, çerçeve burun silikon bağlantılarının kopması ya da kırılması.

MEMO gözlüklerde kaç ebat/size var?

Çerçevelerimiz lens genişliklerine göre üç ebat; 52, 54 ve 56. Yüzünüze uygun gözlüğü bulmak için kendi gözlük sapı bilgilerinizden de yola çıkabilirsiniz.

Dilerseniz markamızın kurucusu Gözlük Gurusu’nun yazdığı, gözlük bedenleriyle ilgili yazıyı okuyabilirsiniz:

http://gozlukgurusu.blogspot.com/2014/12/gozlugun-de-bedeni-olur.html

MEMOmatic lenslerin renkleri neler?

Pembe, mor, mavi ve koyu yeşil. Tüm MEMOmatic lensli MEMO gözlüklerimiz, ışık geçirgenliği açısından şeffafken 0, renk değiştirdiğinde ise Kategori 2 (Genel kullanıma uygun) güneş gözlükleri haline gelmektedir.

http://gozlukgurusu.blogspot.com/2017/09/beni-kategorize-etme.html

Gözlüklerinizin koruması var mı?

Tüm gözlüklerimiz kendi kategorilerinde, CE onayı ve geçerli UV filtrelerine sahiptirler. Ancak daha yüksek bir koruma için sabit koyu lensli, Kategori 3 MEMO gözlüklerimizi önermekteyiz.

Gözlükleriniz polarize mi?

Sadece aynalı serimizde polarize lens kullanıyoruz.

Gözlükleriniz numaralı mı?

Hayır, tüm gözlüklerimiz Verre Plan, 0 diyoptri güneş gözlükleridir.

Gözlüklerinizin lens kalitesi nasıl?

Tüm lenslerimiz CR 39 organik lenslerdir.

MEMO gözlükler optik kullanıma uygun mu?

MEMO güneş gözlüğü çerçevelerinizi dilerseniz gözlükçülerinizde optik çerçeve olarak değerlendirebilirsiniz. Firmamız, MEMOmatic lensler de dahil, optik gözlük çerçevesi satmamaktadır, renk değiştiren MEMOmatic lensler ne yazık ki optik olarak yapılamamaktadır.

Ürünleri hangi kargo şirketi ile yolluyorsunuz?

Yurt içi gönderileri ARAS KARGO ile yapıyoruz. Ödemenizi takiben, 24 saat içerisinde ürününüzü kargoluyoruz, eğer acil bir durum ya da aksilik söz konusu değilse kargoya verildikten 48 saat sonra evinize teslim ediyoruz.

Gözlükleriniz için kullanım tavsiyeleri nelerdir?

Gözlüğünüzü:

İki elinizle takıp, çıkarınız.

Çerçevesini, sert yüzeylere daima yukarıya bakacak şekilde koyunuz.

Kılıfıyla taşıyınız.

Başınıza takmayınız.

Su ile yıkayabilir, sizlere verdiğimiz silme beziyle kurulayabilirsiniz. Terlemeye karşı, her akşam ılık suyla yıkamanızı öneririz.

Kozmetik ürün, aseton, alkol ve tozlu ortamlardan uzak tutunuz.

Özellikle torpido gözü üstü, uzun süre güneşlenme gibi direkt güneşe maruz kalabileceği ya da denize/ havuza girilmesi sonucu oluşabilecek tuz ya da klor kaynaklı deformasyonlardan sakınınız.